Yedekleme sisteminiz varmı

Webkur hosting sunucuları, profesyonel sunucular üzerinden gelişmiş raid sistemiyle hizmet vermektedir. Diskler birden fazla disk havuzunda yedeklemeli olarak (raid : yansımalı) çalışır. Sunucuda disk bozulduğunda sistem durmaz ve çalışmaya devam eder. Bozulan disk herhangi bir kesinti olmadan değiştirilerek sorun giderilir.

En kötü ihtimalle birden fazla diskin aynı anda bozulduğunu yada raid sisteminin çöktüğünü düşünürsek, periyodik olarak sistem tarafından otomatik yedeklenen yedekleme ünitesinden tüm veriler geri aktarılabilmektedir. Sitenizin başına gelecek olumsuz bir durumda yedeğinizle ilgili destek bildirimi açabilirsiniz. Tüm olumsuz durum düşünülerek önlemler alınsa da, verilerin güncel olarak kontrol panelinizden bilgisayarınıza indirerek saklamanız önerilmektedir. Webkur sunucu yatırımlarını yaparken sunucularda olabilecek en kötü senaryoları düşünerek yedekleme altyapısını geliştirmektedir. Tüm sunucularımız özel yedekleme ünitelerine alınan hizmete göre periyodik yedeklenmektedir. Standart hosting servislerinde yedekleme haftalık olarak yapılmaktadır. İstenilen hesabın yedeği günlük yedekleme satın alınarak günlük yedeklenebilmektedir. 

Yedekleme sistemi kötü bir durumda kullanılabilmesi için otomatik yapılan bir işlemdir. Sunucular tarafından belirli günlerde yedekleme otomatik yapılır.

Her ne kadar yedekleme de yapılsa , müşterilerimizin site yedeklerini kendi bilgisayarlarında herzaman güncel olarak bulundurmaları önerilir. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgiye http://www.webkur.com.tr/hizmet-sozlesmesi.html sayfasındaki hizmet kullanım sözleşmesinden ulaşabilirsiniz. 

Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

 Bu dökümanı yazdır

Devamı

Windows Sunucular neler destekler?

Merhaba ,   Windows sunucular Windows server teknolojisi üzerine kurulmuştur.Plesk panel...

Web dosyalarımı hangi klasöre göndereceğim

Bilgisayarınızda hazırlamış olduğunuz web dosyalarınızı ftp alanınıza bağlandıktan sonra, Eğer...

Cloud linux nedir? Neden Cloud sistemi

Cloudlinux sistem nedir? Yeni nesil Cloud yapısı sunucularda her hesaba belirli sistem kaynağı...

Subdomain nedir (altdomain)

Webkur'dan aldığınız hosting paketinin özelliklerine göre hosting yönetim panelinizden...

web site üzerinden iletişim formu (smtp mail iletişim formu)

Sunucu üzerinden doğrudan mail göndermek, gönderilen mail'i spam kutusuna gitmesine sebep...